DK-GFL-Z100N | Laser Ranging Sensor | DADISICK
Model
DK-GFL-Z series | DK-GFL-Z100N
Item specifics
Response time:
Up to 1.5ms
Output type
NPN
Measuring center distance
100mm
Measuring range
±35mm
Repeatability
70μm
Supply voltage
12~24V DC±10%, pulsation P-P10%
Review
Description
Laser Ranging Sensor Measuring range specification
Species
Measuring
center 30mm
Measuring
center 50mm
center 100mm
center 200mm
center type 400mm