DK-GFL-Z30N-RS485 | High Precision Laser Distance Sensor | DADISICK
Model
DK-GFL-Z series | DK-GFL-Z30N-RS485
Output type
RS485
Measuring center distance
30mm
Measuring range
±5mm
Repeatability
10μm
Supply voltage
12~24V DC±10%, pulsation P-P10%
Review
Description
Measurement Distance Sensor Measuring range specification
Species
Measuring
center 30mm
Measuring
center 50mm
center 100mm
center 200mm
center type 400mm