DK-GFL-Z50N | Long Distance Sensor | DADISICK
Model
DK-GFL-Z series | DK-GFL-Z50N
Output type
NPN
Measuring center distance
50mm
Measuring range
±15mm
Repeatability
30μm
Supply voltage
12~24V DC±10%, pulsation P-P10%
Review
Description
Laser Displacement Sensor Measuring range specification
Species
Measuring
center 30mm
Measuring
center 50mm
center 100mm
center 200mm
center type 400mm