DK-GFL-G250N-485 | Laser Displacement Sensor | DADISICK
Model
DK-GFL-G Series | DK-GFL-G250N-485
Item specifics
Response time:
Up to 1.0ms
Repetitive accuracy:
Up to 2µm
Detection distance:
250mm
Detection range (f. s.):
±150mm
Linear accuracy:
±0,3%f.s. (f.s.=300nm)