DK-GFL-G50P-485 | Measurement Distance Sensor | DADISICK
Model
DK-GFL-G Series | DK-GFL-G50P-485
Detection distance:
50mm
Detection range (f. s.):
±10mm
Linear accuracy:
±0.1%f.5. (f.s.=20mm)