DK-GFL-G85NM | Laser Ranging Sensor | DADISICK
Model
DK-GFL-G Series | DK-GFL-G85NM
Detection distance:
85mm
Detection range (f. s.):
±20mm
Linear accuracy:
±0.1%f.8. (f.s.=40mm)