DK-GFL-G30PM | Measurement Distance Sensor | DADISICK
Model
DK-GFL-G Series | DK-GFL-G30PM
Detection distance:
30mm
Detection range (f. s.):
±4mm
Linear accuracy:
±0.1%f.s. (f.s.=8mm)